17 kwietnia, 2024 Poradnia Myszyniec

Zakończenie zajęć grupowych „Spokój i uważność żabki”

10 kwietnia 2024r. odbyło się  zakończenie zajęć  grupowych.

 Cykl obejmował 10 2-godzinnych spotkań w   grupie uczniów z klas IV-VI.

Umiejętność skupiania uwagi jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważna, nie tylko podczas nauki, ale także podczas wykonywania różnych zadań, czynności, zabawy. Uczestnicy trenowali uważność, skupiali się na oddechu, starali się opanować gonitwę myśli, przekierowywali uwagę na inne części ciała np. brzuch. Motywem przewodnim w treningu była żaba.

To wyjątkowe zwierzę potrafi daleko skakać, ale też wyjątkowo spokojnie siedzieć. Doskonale wie, co dzieje się wokół niej, ale nie śpieszy się ze swoimi reakcjami. Siedzi spokojnie i oddycha. Nie wyrywa się od razu do wszystkich swoich szalonych pomysłów, które wpadają jej do głowy. Ćwiczenia oddechowe i zabawy były zaczerpnięte z książki Eline Snel „Spokój i uważność żabki”.  Uczestnicy wykonywali też karty pracy proponowane przez Agnieszkę Forzpańczyk w „Koncentracja – skuteczny trening skupiania uwagi”. Osoby zainteresowane poprawą koncentracji uwagi zachęcam do codziennego treningu skupienia się na oddechu i świadomej uważności.

Uczestnicy otrzymali  dyplomy. Życzono im dużo sukcesów i powodzenia w ćwiczeniach, żeby szli przez życie z jeszcze większą świadomością, spokojem i pełni wiary w siebie.

Bądź spokojny jak żabka!

Prowadząca, pedagog – Marzena Zapadka

Skip to content