10 lutego, 2022 Poradnia Myszyniec

ZAJĘCIA  KARNAWAŁOWE  W  ŁYSYCH

Dn. 18.01.2022 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu z siedzibą  w Łysych odbyły się „ZAJĘCIA KARNAWAŁOWE” dla dzieci 5-cio i 6-cioletnich objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju.

Pierwszym punktem spotkania były zabawy z chustą animacyjną Klanzy. Ileż przy tym było radości i śmiechu!

Kolejnym – zabawy logopedyczne (oddechowe i usprawniające narządy artykulacyjne) z wykorzystaniem historyki „Karnawał u wiewiórki Frani”. Następnie dzieci w parach układały i naklejały na arkusz szarego papieru, a następnie kolorowały, kilkuelementowe puzzle do treści historyjki.

Po zakończeniu tej aktywności przystąpiły do ozdabiania masek karnawałowych. Tu inwencjom twórczym nie było końca. Każde dziecko intensywnie pracowało i chciało jak najszybciej założyć wykonaną maskę.

W końcu przyszedł czas na coś dla podniebienia. Dzieci w zabawie ruchowo-naśladowczej połączyły produkty i wyrobiły ciasto na pierniki. Następnie zasiadły do stolików i ozdobiły słodkości (pierniczki, ciasteczka…), które po udekorowaniu z apetytem zjadły.

Atmosfera zabawy i dobry nastrój nie odstępowały naszych podopiecznych. Pewnie jeszcze niejedną zabawę podjęliby, gdyby nie oczekujące na nie mamy.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za aktywny udział w zajęciach a mamom za przyprowadzenie swoich pociech.

 

Organizatorzy spotkania:

Aleksandra Dąbrowska-Kosiorek

Teresa Podkowińska

Skip to content