25 lutego, 2022 Poradnia Myszyniec

W ramach „Ferii z Poradnią” dnia 11.02.2022 r. w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu odbyły się warsztaty (muzyczno-ruchowe, plastyczne),  „W krainie bałwanków”. Uczestniczyły w nich dzieci 5-cio i 6-cioletnie objęte Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju.

Na początku wszyscy uczestnicy przedstawili się i wzajemnie przywitali poprzez łapanie i przekazywanie sobie piłki.

Następnie, po rozmowie na temat zimy, dzieci wzięły udział w zabawach muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem piosenek, m.in., „Tupu tup po śniegu”, „Zima, zima, zima”. Zobrazowały też ruchem treść wierszyka „Dziewięć bałwanków”. Po wypowiedziach na temat robienia i wyglądu bałwanka przystąpiły do wykonywania własnych bałwanków. Było biało, pięknie i ekologicznie, ponieważ wykorzystano, m.in., plastikowe butelki oraz białe silikonowe „chrupki”. Efekt przeszedł oczekiwania niejednego z uczestników. Powstały duże bogato ozdobione bałwanki.

W dalszej części spotkania uczestnicy w grupach dwuosobowych, a nawet jednej trzyosobowej, układali i naklejali na arkusz szarego papieru, a następnie kolorowali, kilkuelementowe zimowe puzzle.

Na koniec dzieci siadły do stolików i poczęstowały się cukierkami. W takcie wysłuchały opowiadania „O zaczarowanym bałwanku”.

Nie obyło się też bez odwiedzin Dyrektora Poradni – Pani Barbary Bączek, która wręczyła dzieciom drobne upominki. Bardzo jej za to dziękujemy.

Zajęcia przeprowadziły:

Teresa Podkowińska

Aleksandra Dąbrowska-Kosiorek

Skip to content