20 grudnia, 2022 Poradnia Myszyniec

Święta Bożego Narodzenia to niesamowity czas. Dlatego też w dniu 1 grudnia 2022 r. dzieci z wczesnego wspomagania rozwoju wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Przystani Świętego Mikołaja w Centrum Aktywnego Wypoczynku Gwarek w Pięknej Górze koło Giżycka, gdzie czekało na nie mnóstwo atrakcji.

Po spokojnej podróży dotarliśmy na miejsce. Już na początku zostaliśmy oczarowani magią świąt. Naszym oczom ukazały się piękne bożonarodzeniowe dekoracje, a zewsząd roznosił się zapach aromatycznych pierników. Przywitały nas przesympatyczne elfy. Czekając na rozpoczęcie programu, dzieci mogły skorzystać z kolorowych dmuchańców na Placu Zabaw im. Rudolfa Czerwononosego.

Po szaleńczej zabawie znaleźliśmy się Elfim Teatrze, gdzie mogliśmy obserwować figle i psoty na scenie, przedstawione przez zabawnych elfów aktorów, jednocześnie wciągając się w świąteczną fabułę spektaklu.

Kolejnym punktem była Słodka Manufaktura. Każdy uczestnik mógł samodzielnie wykonać pierniczki. Powstawały choinki, gwiazdki, księżyce, serduszka … Gdy pierniczki upiekły się, przyszedł czas na dekorowanie ich. Można było też je skosztować. Wyszły przepyszne i od razu znikały w buziach.

Następnie znaleźliśmy się w Komnacie Świętego Mikołaja. Tutaj mogliśmy przekazać Mikołajowi, jakie prezenty chcielibyśmy od niego otrzymać. Musieliśmy też przejść test grzeczności, wchodząc do kabiny. Mogliśmy przekonać się, kto w ciągu roku był aniołkiem,  a kto rozrabiaką. Niebieski kolor w kabinie oznaczał aniołka, czerwony zaś rozrabiakę. Na rozrabiaków Mikołaj miał swoje sposoby i potrafił naprawić ich.

Kolejnym punktem był Treningowy Komin. Chętni mogli spróbować swoich sił, aby przedostać się przez treningowy komin, a nawet wrócić przez niego. Nie było to wcale takie łatwe, ponieważ wnętrze komina skrywało szereg labiryntów, które trzeba było pokonać, ale na szczęście wszyscy dali radę. Mogliśmy też pojeździć na specjalnych hulajnogach. Szaleństwom nie było końca!

Następną atrakcją była pisanie i wysyłanie listów do Świętego Mikołaja. Tutaj pomocą służyli opiekunowie i Pani Elf. Następnie dzieci przy pomocy opiekunów kolorowały worki na prezenty, które zabrały do domu, co było jednocześnie prezentem od Mikołaja.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało od Mikołaja specjalny certyfikat, informujący, że przeszło szkolenie na pomocnika Świętego Mikołaja w jego polskiej siedzibie w Pięknej Górze. Natomiast Pani Barbara Bączek – dyrektor Poradni, która też uczestniczyła w wycieczce, obdarowała dzieci słodkościami, za co jej gorąco dziękujemy.

Po intensywnej pracy nabraliśmy sił, jedząc obiad.

Posileni, bezpiecznie i spokojnie dotarliśmy do miejsca zbiórki, a następnie do naszych domów.

Wszystkim uczestnikom wycieczki serdecznie dziękujemy za udział.

 

 

Kierownik wycieczki:  Aleksandra Dąbrowska-Kosiorek

Współorganizatorzy:  Teresa Podkowińska, Julia Niedźwiecka

 

Skip to content