31 maja, 2022 Poradnia Myszyniec

Dnia 27.05.2022r. Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna w Myszyńcu zorganizowała wycieczkę do Olsztyna.

Wycieczka była atrakcją dla dzieci objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju i ich rodzin.

Pogoda zapowiadała się kapryśna, jednak wyruszyliśmy zgodnie z planem w drogę. Najpierw odwiedziliśmy w Olsztynie Teatr Lalek. Tam obejrzeliśmy  przedstawienie  „Pan Maluśkiewicz i Wieloryb”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w nim poprzez udzielanie odpowiedzi. Brawa w trakcie i po zakończeniu przedstawienia świadczą o tym, że zarówno dzieciom jak i rodzicom podobał się spektakl.  Nie co dzień nie bywa się w takim miejscu, więc pobyt został uwieczniony na zdjęciach przed teatrem.

Dzień był wypełniony również innymi atrakcjami, zatem udaliśmy się do Arboretum  w Nadleśnictwie Kudypy.  Zwiedzaliśmy ogród botaniczny, a w nim kwiaty i różnorodne gatunki roślin. Była to piękna okazja do podziwiania natury. Na trasie ogrodu były niespodzianki, które bardzo spodobały się dzieciom, m.in. : Zgaduj-Zgadula, Lekcja  Dendrologii, Leśne Cymbały, dzięki którym można było poznać akustyczne właściwości drewna, Przystanek Ptaki, Tropy zwierząt, Zakątek Zakochanych, miejsca na odpoczynek.  

Następnie pojechaliśmy do Planetarium. Charakterystyczna srebrna kopuła już od ponad 40 lat jest jednym z symboli Olsztyna. To też miejsce bardzo ciekawe dla nas. Dowiedzieliśmy się dużo o tym, co możemy zobaczyć na niebie, gdy jest bezchmurnie. Obejrzeliśmy też bajkę „Polaris”, która w przystępny dla dzieci sposób opowiadała o dwóch biegunach Południowym i Północnym. To była wielka przygoda z Pingwinem i Niedźwiedziem polarnym, które na co dzień nie mają szansy się spotkać.

W wycieczce wzięło udział 46 osób – 28-ro dzieci i 18-stu rodziców.

 

Kierownik wycieczki:  Aleksandra Dąbrowska-Kosiorek

Współorganizujące:  Teresa Podkowińska i Teresa Jędrzejczyk.

 

Skip to content