5 kwietnia, 2022 Poradnia Myszyniec

 

WARSZTATY  WIELKANOCNE  W  ŁYSYCH

 

W dniu 22.03.2022 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu z siedzibą w Łysych odbyły się warsztaty pt. „Wielkanocne kurczaki i zajączki” dla dzieci 5-cio  i 6-cioletnich objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju.

Po przywitaniu się wszystkich uczestników i przekazaniu sobie „pisanki przyjaźni” rozpoczęła się zabawa. Dzieci podczas aktywności muzyczno-ruchowych przywitały wiosnę piosenkami: „Idzie wiosna”, „Maszeruje wiosna”.

Następnie, po rozmowie na temat zbliżających się świąt wielkanocnych, siadły do stolików i zaczęły tworzyć. Było „kurczakowo-zajączkowo”!

Najpierw z talerzyków i brystolu powstawały kurczaki wykluwające się z jajek. Kolejne wytwory – to zajączki zrobione na bazie styropianowych jajek.

Na koniec – jeszcze raz kurczaki. Tym razem głównym materiałem, który wykorzystano, były jajka z „Kinder Niespodzianek”. Atmosfera tworzenia i dobry nastrój nie opuszczały uczestników.

W trakcie zajęć dołączyła do nas Pani Barbara Bączek – Dyrektor Poradni, która wsparła dzieci w wykonywaniu prac, a także obdarowała je prezentami, w tym słodyczami i napojami.

Gorąco jej za to dziękujemy!

Podziękowania kierujemy też w stronę dzieci. Dziękujemy im za aktywny udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne.

Organizatorzy warsztatów:

Teresa Podkowińska

Aleksandra Dąbrowska-Kosiorek

20220322_104731

Skip to content