22 grudnia, 2023 Poradnia Myszyniec

11 grudnia 2023r. w Łysych odbyły się Warsztaty świąteczne dla podopiecznych Poradni. Dzieci w świątecznym nastroju  malowały mega kolorowankę „Zimowe zabawy”, ćwiczyły pamięć słuchową i wzrokową, dobierały takie same obrazki Mikołaja , wykonywały wspólnie prace przy pomocy szablonów i farb wodnych.  Głównym punktem spotkania była kreatywna zabawa – wykonanie ozdoby choinkowej  z wykorzystaniem kolorowego piasku.

 14.12.2023 r. w z siedzibie Poradni w Łysych odbyły się warsztaty świąteczne pt. „Dekoracje bożonarodzeniowe” dla dzieci objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju.

Na warsztaty dzieci przybyły w przepięknych świątecznych strojach. Po wzajemnym przywitaniu się i rozmowie na temat świąt Bożego Narodzenia przystąpiły do pracy. Najpierw farbą plakatową pomalowały papierowe talerzyki. W międzyczasie, czekając na wyschnięcie ich, brały w zabawach muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem piosenek o tematyce świątecznej. Po zabawach znów usiadły przy stolikach i zrobiły świąteczne wieńce, wykorzystując różnorodne materiały plastyczne. Następnie na bazie wcześniej pomalowanych talerzyków wykonały renifery. Atmosferze pracy towarzyszył dźwięk kolęd oraz  słodki świąteczny poczęstunek, podczas którego królowały pierniki oraz pięknie udekorowane ciasta korzenne. Wykonane prace dzieci zabrały do swoich domów.

15 grudnia 2023r. w siedzibie Poradni w Myszyńcu odbyły się  warsztaty świąteczne dla dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju. Wykonano papierowy „Wieniec bożonarodzeniowy”         i „Choinkę”. Dzieci miały okazję spędzić wspólnie czas i doświadczyć radości z własnoręcznie wykonanych prac.

 Podczas spotkań dzieci mogły wykazać się empatią  wobec młodszych kolegów i koleżanek, rozwijały  kreatywność  i  inwencję twórczą oraz czerpały radość z wykonania własnych  wytworów.               A trzeba przyznać  wykazały się dużą pomysłowością, wszystkie prace pięknie się prezentowały. Uwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek / pierniczki, babeczki/ i pamiątkowe zdjęcia.

Również  15. 12.2023r. w siedzibie poradni  w Baranowie odbyły się warsztaty świąteczne. Dzieci tworzyły bombki według własnego pomysłu zamieszczając w nich różnorodne materiały. Przygotowywały wazonik świąteczny, w którym ozdabiały świerkowe gałązki.

Wszystkim towarzyszył  nastrój zbliżających się świąt. 

Serdecznie dziękujemy uczestnikom spotkania.

Magicznych Świąt życzą organizatorzy warsztatów: Marzena Zapadka, Magda Majdak i Wiktoria Sawczenko, Sylwia Bieńkowska, Teresa Podkowińska, Aleksandra Dąbrowska-Kosiorek, Klaudia Broniek

 

Skip to content