16 lipca, 2021 admin

SPOTKANIE  WAKACYJNE  W  ŁYSYCH

Dn. 29.06.2021 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu z siedzibą  w Łysych odbyło się „Spotkanie wakacyjne” dla dzieci objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju i ich rodzin.

Na wstępie chętnym dzieciom przyklejono wybrane samodzielnie  przez nie tatuaże. Następnie, po przywitaniu się i przekazaniu sobie „iskierki przyjaźni”, uczestnicy przystąpili do wspólnej zabawy. Królowały zabawy z chustą animacyjną Klanzy. Po wyczerpującej zabawie przyszedł czas na odpoczynek. Ponieważ tego dnia był duży upał, ochłodziliśmy się lodami zakupionym przez Panią Barbarę Bączek – Dyrektor Poradni, która zaszczyciła nas swoją obecnością.

 

Ledwie zdążyliśmy skonsumować lody, a już pojawiła się zapowiedziana wcześniej niespodzianka. Odwiedzili nas przemili goście – alpaki Gucio i Bursztynek, który przybyli wraz z opiekunami Panią Malwiną i Panem Pawłem Gnatkowskimi. Każdy z uczestników mógł dotknąć zwierzątek, poczuć ich mięciutką sierść, poczęstować je marchewką, zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcie, a chętni mogli wybrać się w towarzystwie zwierzaków oraz Pani Malwiny bądź Pana Pawła na spacer.

Kolejną zabawą było malowanie kolorową kredą na kostce brukowej. Powstawały różne ciekawe wzory. Chętni z pomocą pana Pawła mogli też spróbować robienia mega baniek mydlanych.

Ostatnią frajdą było malowanie farbami na folii malarskiej. I tu inwencjom twórczym nie było końca. Powstawały kwiaty, serduszka, podpisy oraz różnorakie wzory abstrakcyjne.

 

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za wspólne spędzenie czasu z nami.

 

Dziękujemy także Dyrektorom:

– Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu w Myszyńcu – Pani Barbarze Bączek –

za słodki poczęstunek (napoje, słodycze, lody),

– Zespołowi Szkół Powiatowych w Łysych – Panu Dariuszowi Ptakowi – za udostępnienie miejsca

na spotkanie.

 

Podziękowania kierujemy też w stronę Państwa Malwiny i Pawłowa Gnatkowskich za pomoc w przeprowadzeniu spotkania.

 

Organizatorzy spotkania:

Aleksandra Dąbrowska-Kosiorek

Teresa Podkowińska

Skip to content