30 czerwca, 2023 Poradnia Myszyniec

Powiatowy Dzień Rodziny

W sobotę 27 maja Zagroda Kurpiowska w Kadzidle z pewnością była najbardziej gwarnym, wypełnionym dziecięcym śmiechem i radością, kolorowym, rodzinnym miejscem w całym powiecie ostrołęckim. Tego dnia  miał miejsce Powiatowy Dzień Rodziny pod patronatem starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła. Festyn zorganizowali Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myszyńcu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce.             

Przez kilka godzin trwania imprezy najwięcej atrakcji czekało właśnie na dzieci. Słodkości do woli, zabawa na dmuchańcach,  basen z  piłeczkami, brokatowe tatuaże, bańki mydlane,  malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, zabawa z animatorami z Ani-Mix oraz fotobudka 360D  i wiele innych.

Przygotowano występy artystyczne – m.in. akordeonisty Michała Sawickiego, zabawy dla dzieci i liczne konkursy z nagrodami. Po Zagrodzie przechadzały się postaci z ulubionych dziecięcych bajek, z którymi dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i które częstowały słodyczami.

To prawdziwy raj dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Były też różne stoiska, które cieszyły się zainteresowaniem także starszej publiczności, w tym Stoisko Nadleśnictwa, WORD-u, OHP Jaciążek, ZSP w Kadzidle, stoisko medyczne, które oferowało wykonanie niektórych badań. Nie zabrakło tradycyjnego  grilla i poczęstunku.  

Serdeczne podziękowania dla p. Eugeniusza Chorążewicza za utrwalenie wspomnień w postaci zdjęć.

 

Skip to content