6 kwietnia, 2023 Poradnia Myszyniec

 

 

Dn. 29.03.2023 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu, w związku ze zbliżającymi się świętami, odbyły się warsztaty pt. „Wielkanocne dekoracje”.

Najpierw dzieci wykleiły na kartce duże jajko różnymi materiałami, głównie naturalnymi. Mogły też według własnego pomysłu ozdobić je dodatkowo poprzez dorysowanie bądź domalowanie. Trzeba było wykazać się inwencja twórczą i precyzją rąk.

Kolejnym punktem były kurczaki. Tym razem głównym materiałem, który wykorzystano, były plastikowe foremki z jajka z „Kinder Niespodzianek”. Wcześniej dzieci przygotowały dla kurczaków odpowiednie gniazdka.

Następne zadanie – to zajączki. Tutaj najpierw trzeba było wyciąć zwierzątka zgodnie z szablonem, a następnie je ozdobić.

Na koniec chętne dzieci mogły udekorować styropianowe jajka wzorkami wyciętymi za pomocą specjalnych dziurkaczy. 

Atmosfera tworzenia i dobry nastrój cały czas nie opuszczały uczestników.

To były bardzo aktywne i zarazem owocne zajęcia. Wszystkie powstałe prace dzieci zabrały ze sobą do domu. Zapewne będą one niepowtarzalną ozdobą na ten świąteczny czas.

W trakcie zajęć odwiedziła nas Pani Barbara Bączek – Dyrektor Poradni, która obdarowała dzieci prezentami. Gorąco jej za to dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy również uczestnikom warsztatów za udział i zapraszamy na kolejne…).

 

 

Organizatorzy warsztatów:

Marzena Zapadka

Teresa Podkowińska

Anna Bajpai

 

Skip to content